Aitame orbe põllusaadustega toita

Meie koostööpartner ENFYS on palunud abi külvitööde toeks.

Põlluvilja kasvatamine Copperbelti regioonis, kus Sambia Sõprade koostööpartnerid tegutsevad, on keeruline väheviljaka mulla ja kapriissete ilmastikuolude tõttu. Külvata tasub aasta ainsal vihmaperioodil novembrist jaanuarini, kuna muul ajal külvatust head saaki ei saa. Ilma väetamata pole saaki loota üldse, aga väetis on kallis. Kulutusi läheb ka lisatööjõu palkamiseks kiiretel hooajatöödel nagu külv ja lõikus, mil vabatahtlikke abilisi ei jätku.

 

Novembris saime tänu annetajatele saata külvitöödeks 1600 €. Orbudekeskuse ENFYS põldudel kosub mais (pildil) ning detsembri lõpul läks Sambia Sõprade poolt teele järjekordne annetus, 2000 € soja ja teiste köögiviljade külvamiseks.

 

Ise toidu kasvatamine annab orbudekeskusele tohutu kokkuhoiu võrreldes toidu ostmisega. 

ENFYS suudab varustada lõunasöögiga rohkem kui 100 koolilast viiel päeval nädalas. Eesmärk on jõuda kahe toidukorra võimaldamiseni seda enam, et näljased lapsed ei jaksa õppetööks piisavalt keskenduda.

 

Sojast kavatsetakse keeta putru just hommikusöögiks. Proteiinirikka pudruportsuga päevas soovitakse kindlustada ka need lapsed, kes veel koolis ei käi – kokku on suid seega 200 ringis.

 

Suur tänu kõikidele annetajatele, kelle abiga on lastel jätkuvalt lootust toiduks!

Eelmine
Tule Sambia Sõprade loterii loosimüüjaks!
Järgmine
Koostööpartneri tervitus Sambia Sõpradele!

Vastused puuduvad

Email again: