Kanafarm Murundus alustas lisaks broilerikasvatusele ka munatootmist

Munad annavad orbudele hädavajalikke toitaineid.

Juulis 2015 õnnestus pastor Joseph Bwalyal osta esmakordselt 300 munejat kana, mis võimaldab Murundu linna ja seda ümbritsevate külade orbudel süüa nüüdsest ühe muna päevas. Piima siinkandis ei leidu ja just muna annab kroonilises alatoitumuses lastele hädavajalikke toitaineid kasvamiseks ja nakkushaigustele vastuseismiseks.


Seni on siinsetes kanafarmides tegeldud tibudest broilerite kasvatamise ja turustamisega, mis on munatootmisest tunduvalt töömahukam ja kulukam. Kanad munevad keskmiselt kaks aastat ja nende hulk on kavas kasvatada 1000-ni, mis omakorda eeldab ühe kanala remonti, mis detsembrikuises tormis kannatada sai. 


Oma tarbimisest ülejäävate munade müügitulust kavatsetakse soetada Murundu orbude koolile elementaarseid õppevahendeid.


Ka meil on võimalus kaasa aidata sellele, et orbude toidulaud muutuks senisest taimetoidust märkimisväärselt toitaineterikkamaks riigis, kus statistika kinnitusel on 80% alla 5-aastaste laste surmadest tingitud alatoitumusest. Muna sisaldab rikkalikult vitamiine ja munavalk on väga kõrge toiteväärtusega. Eriti palju on munas A-vitamiini, mille puuduse all kannatab statistika järgi krooniliselt tervelt 54% Sambia lastest. See põhjustab naha ja limaskestade kuivust, tehes lapsed nakkushaigustele eriti vastuvõtlikkuks. Halval juhul põhjustab A-vitamiini puudus pimedaksjäämist.


Ühe muneja kana ostmiseks kulub pastor Josephil keskmiselt 9 eurot. Sinu abi on väga oodatud! Iga euro loeb.

Seni veel tormikahjustustega kanalasse on pärast remonti kavas paigutada munakanad.Hoogsalt kasvavate broilerite turustamine koos laialiveoga on töömahukas ettevõtmine.
Eelmine
Mitmed Sambia pastorid liiguvad nüüd jalgratastel
Järgmine
Ligimesearmastusest tingitud pööre

Vastused puuduvad

Email again: