Aidakem osta pastorile jalgratas!

MTÜ Sambia Sõbrad kutsub annetama jalgrataste hankimiseks maapiirkondade pastoritele Sambias.

Terav vajadus pastorite elementaarsete liikumisvahendite järele sai kinnitust 2015. aasta jaanuaris, kui MTÜ Sambia Sõbrad esinaine Riina Aasa ja Calvary Kristliku Kiriku piiskop Benson Chiwoma Sambias kohtusid. MTÜ koostööpartneri Chiwoma sõnul läbivad vähemalt 20 tema alluvat kogudusi teenides iga päev jalgsi kümneid kilomeetreid. Külad on siin hajali üle suurte maapiirkondade, aga vaja on külastada haigeid, vaeslapsi ja vanureid.


Tegemist on koguduste teenimisele tõeliselt pühendunud inimestega. Näiteks valis Godson Matewu mõned kuud tagasi linnakoguduse asemel töökohaks vaese ääremaa Luwingu, kus kogudus alles rajamisel. Pastoril on kaheksa last ja tühjad taskud – tema ja tema hoolealused on ühed neist, kelle elu sõiduvahend märgatavalt paremaks muudaks. Pastoreile sobiv jalgratas maksab 115 €, aga nende sissetulek seda hankida ei võimalda.


 Seni on eestlaste abiga soetatud jalgratas ühele Sambia vaimulikule. Suur        tänu veel kord kõikidele, kes toetasid hädavajaliku sõiduvahendi hankimist  Albert Mulungale Kapiri Mposhis 2014. aasta kevadel! Riina Aasal õnnestus  nüüd kohtuda tema abikaasa Mirriamiga, kelle sõnul on pastor Alberti kurnatud  tervis pärast liikumisvahendi saamist tunduvalt kosunud.Kapiri Mposhi vaimulikule jalgratta annetamise algatas aasta tagasi Sambia Sõprade juhatuse liige, EELK Puhja koguduse vaimulik Tiit Kuusemaa, kellele oli paarikümne aasta eest Soome sõpruskoguduse saadetud jalgratas oluliseks abiks Rannu naaberkoguduse teenimisel.


Kutsume eestimaalasi kui omaaegseid tänulikke saajaid nüüd abistama koguduste teenimist Sambias, annetades sobiva summa MTÜ Sambia Sõbrad arveldusarvele EE421010220230977223. Selgitusse lisada: jalgratas.


Eelmine
Miks ma Sambiasse tagasi tahan
Järgmine
Toetame nüüdseks 33 sambialast

Vastused puuduvad

Email again: