Kansase meedikute külaskäik

Viimased paar nädalat olid eriti kiired, kuna meid külastas misjonitiim Kansasest USA-st.

Kümme ameerika kristlast kasutasid oma puhkust, et teenida Jumalat ja näha, millega me siin maanurgas üldse tegeleme. Nagu vanasõna ütleb, et oma silm on kuningas! 


Kuna tegu polnud sugugi tavapärase puhkusreisiga, oli meil kõigil palju teha ja näha. Organiseerisime kolm nö välikliinikut (Olasho, Chewele ja Mokambo). Tiimis oli neli meditsiiniõde, kelle abiga sai neil päevil läbi vaadatud ligi 440 inimest. Abivajajatele jagati ameerikast kaasatoodud kergemaid ravimeid ja vitamiine, samuti saime paljusid aidata prillide ja hügieenitarvetega. 


Nägime palju haigeid lapsi ja täiskasvanuid. Põhiliseks haiguste põhjuseks on muidugi alatoitumine ja raske füüsiline töö (põldude harimine, pidev laste tassimine jne). 

Palju veetsime aega koos lastega. Arvan, et just lapsed jätsidki tiimile kõige sügavama mulje. Ja laste elevust on võimatu sõnadesse panna - nad olid nii õnnelikud, sest sealses kultuuris täiskasvanud sageli lastega ei tegele ega mängi. 

Tutvusime Mufulira piirkonnas koolide, haiglate ja kliinikuga. Külastasime vanadekodu ja orbudekodu Mufulira linnas ja mu siinsete kolleegide, USA misjonäride Gary ning Racheli ehitatavat haiglat Murundu ja Minambe külade lähedal (pooleliolev ehitis ülemise grupipildi taustal).


Rääkisime palju, palvetatasime ja laulsime. Nautisime kohalikku toitu ja vaatasime looduses imelist Aafrika päikeseloojangut. 


Tegemist oli väga toredate inimestega ja usun, et Jumal õpetas neile selle reisi ajal palju. Maailmas ei ole teist sellist kohta nagu Aafrika – kogu oma raskuste ja iluga.

Liina Peeters

Eelmine
Nõuandeid Aafrikasse tööleminejale
Järgmine
TV7 "Maitse misjonit" Sambia teemal

Vastused puuduvad

Email again: