Kristlik erakool lootusrikka tulevikuga

2015. aastal said ligi 90 orbu alustada kooliteed Murundu linnas ühingu ENFYS rajatud koolis.

Kindel soov rajada orbudele õppeasutus tekkis siinse pastori abikaasal Hildal juba aastal 2007. Vaatamata enda poolelijäänud haridusele hakkas naine tasapisi ümberkaudseid lapsi õpetama nõnda nagu oskas. Sellest alustusest on tänaseks välja kasvanud õppeasutus, millest veel jaanuaris olid paljad tellisseinad, aga sügisel käis töö juba kenasti värvitud klassiruumides, kus õpivad Murundu linna ja lähikonna külade orvud eelkoolist kuni 6. klassini.

 

Õpetaja Hilda Bwalya (kõrvalpildil) on ka ise koolipinki naasnud, et omandada õpetajale kohane haridus. Talle on ametikaaslaseks noor pastor Maxwell, kes  tunneb kutsumust ka koolitööks. 

 

Õpetajad on esialgu tugevalt alamakstud, saades palka riigikoolide tasust kolm korda vähem. Neile on abiks ka pastori tütred, kes lõpetavad praegu õpetajate kolledzit ja töötavad paralleelselt siin lausa sümboolse tasu eest. 

 

Koole aitab ENFYS Fondil ülal pidada  kanakasvatusest saadav tulu, samuti kasvatatakse  põldudel orbudele toitu. Vaatamata raskustele  kavatseb ENFYS rajada orbudele ka ametikooli.


Praegu on esmavajadus aga sisustada olemasolevad kolm klassi ja kõrvalruumid mööbliga. 

Kooli köögis (pildil), kus pole mööblit veel üldse, käib kogu toidutegemine põrandal, samuti söövad lapsed mitmekesi ühest kausist. 


Internaadis peavad poisid kolmekesi ühte voodisse mahtuma. Klassiruumidesse on väiksematele lastele juurde vaja plastiktoole, suurematele puidust koolipinke ja laudu. Laudu on vaja ka õpetajatele, samuti vajab hankimist printer.


Lisaks mööblile napib kõige elementaarsemaid õppevahendeid. Ainuüksi õpikuid on puudu igas vanuseastmes, kohe oleks neid vaja juurde vähemalt 120.  Üks laud maksab olenevalt suurusest 50-65 eurot, õpiku saab kuue euroga.


Siinsed orvud, keda ENFYS Fondi ühe juhi, pastor Joseph Bwalya vastutatavas piirkonnas on kokku paarisaja ringis, on õppimiseks väga motiveeritud. Nad on näinud, kuidas siin peaaegu 20 aastat töötanud Bwalya esimesed orbudest hoolealused on juba kolledži lõpetanud ja tööd leidnud. 


Kutsume neid noori igakülgselt toetama, et praeguste kuni 18-aastaste orbude unistus korralikust haridusest saaks teoks! Abiks olla saab nii laste kooliraha makstes, õpetajaid toetades kui ka kooli mööbli ja õppevahenditega sisustada aidates.


Eelmine
Uued toetusprogrammid sambialaste heaks
Järgmine
Kutsume osalema jõululoteriis!

Vastused puuduvad

Email again: