Koostööpartneri tervitus Sambia Sõpradele!

Oleme perega Sambias olnud nüüd juba viis kuud.

Teile kirjutab Rachel Chaney, misjonär Ameerika Ühendriikidest. Mu abikaasat Garyt ja mind kutsuti misjonipõllule mitu aastat tagasi. Valmistasime end Sambiasse tulekuks vaimselt, rahaliselt ja emotsionaalselt ette ning saabusime siia 2015. aasta augustis. Varem olime kohapeal käinud kolmel korral: 2010, 2013 ja 2014.


Meil on kavas teenida Jeesuse kingitava armastuse läbi Murundut ja naaberkülasid: juhtida kliiniku ehitamist (pildil), pakkuda meditsiinilist abi ja hooldust, hoolitseda laste eest ja juhendada kohalikke vastutust võtma. Meie partneriks kohapeal on pastor Joseph Bwalya ja ta abikaasa Hilda juhitud ENFYS Foundation.


Josephil ja Hildal on endal kuus last, kes kõik aitavad orbude, leskede ja vähekindlustatud perede teenimises kaasa. ENFYSe eesmärk on saada välisabist iseseisvaks. Selleks haritakse põlde ja kasvatatakse kanu ning aidatakse sama teha ka vähekindlustatud peredel. Püüame leida veelgi lisavõimalusi neil iseseisvalt toime tulla ja usun, et meie kõigi ühisel toel saame Jumala armust sellega hakkama!


Neile, kes pole Sambias kunagi ise käinud, on keeruline seletada, milliste raskustega siin iga päev kokku peab puutuma. Nüüd, pärast viit kuud kohapeal hakkame asjadest alles üht-teist taipama... Enamus kolmanda maailma inimesi elab ellujäämisrežiimil, kus on esmatähtis tänase toidupala hankimine perele. Kellelgi ei jookse siin vesi kraanist. Vett saab kaevust kiriku juures, kus see suurde paaki kogutakse ja kust seda toomas tuleb käia, et kodus toitu valmistada, juua ja pesta. Teed on kohutavad oma tohutute aukudega, nii et Bwalyate vana Nissani rehvid vajavad parandamist pea iga päev.


Joseph ja Hilda on kõvad tööinimesed: harivad põlde, kasvatavad kanu, juhivad orbude ja vähekindlustatute teenimist ning koos Garyga kliiniku ehitamist, vastutavad 15 poisi kasvatamise eest orbudekodus, aitavad paljudel lastel koolis käia, teenivad kogudust ning peaaegu pidevalt viibib nende kodus veel hulk lapsi, kes parajasti toitmist või ravimist vajavad. Bwalyad teevad enamuse tööst ise ära seetõttu, et neil pole maksta piisavalt raha juhiabile või sekretärile... 


Suur tänu Sambia Sõpradele toetuse eest! Teie annetused aitavad muuta siinsete orbude ja vähekindlustatud laste elu tuntavalt paremuse poole. Siinsed vajadused on tõepoolest hiigelsuured. Meie usaldus ENFYSe vastu on iga päevaga ainult kasvanud ja usun, et peame jätkama teenimist siin meie kõigi ühises koostöös!


Siiralt teie Rachel ChaneyLisa Chaneyde tegemistest Facebookis


Eelmine
Aitame orbe põllusaadustega toita
Järgmine
Jõululoterii võitjad on selgunud

Vastused puuduvad

Email again: