Kord kvartalis...

2020. aasta esimese kvartali Eesti toetuste kohta kirjutas All God's Childreni esindaja Rachel Chaney, et 2019 detsembris Sambiasse saadetud 1000 eurost on jätkunud kolme kindla keskkoolilapse ja nende pere ning veel viie pere abistamiseks, kes eriti toetust vajasid.
Pikapäevarühmas
Iga pere sai jaanuarist märtsini 25 kg maiisijahu, toiduõli, 2 kapsast, suure koti sojat, ube, sütt lahtise tule tegemiseks, soola, pesu- ja vanniseepi, mis toodi neile koju. Kord nädalas külastab neid sotsiaaltöötaja. Lapsed on saanud koolivormi ja õpikud, nad saavad osaleda pikapäevarühmas ning nende tervist jälgitakse.
Veel saab Eestist koolitoetust üks ülikoolis putukateadust tudeeriv neiu.

Järjekordne toiduports on saabunud
"Pere" all tuleb Sambias tihti mõelda ka vanemateta jäänud lapsi. Nii sai nüüdki Eestist toetust näiteks kahest orvust: 18- ja 15-aastasest neiust ning viimase aastasest lapsest koosnev pere.
Samuti toetati nelja lapsega lesest ema, kel mullu suri ka imikust poeg. Samuti 20-aastast 3-aastase tütrega üksikema, kes juba alates 14. eluaastast hoolitseb lisaks oma kolme noorema õe eest, kui nende ema suri ja alkohoolikust isa lapsed hülgas.
Veel toetati 8-aastase HIV-positiivse poisi peret, kes elab sama viirusega tädi juures, kus on toita kokku 6 suud. Poisi ema on surnud ja isa ta maha jätnud. Toetust sai ka viie lapse ema, kelle abikaasa on pikalt vangis.

Regulaarse toetamise teeb keerukaks asjaolu, et siinsed pered kolivad tihti ühest külast teise, näiteks lapsed tädi või sõprade juurde elama, nii et vahel võib kaotada nende jäljed. Kui neid ei leitagi, siis toetatakse saadetud summa eest kedagi teist, sest abivajajaist selles piirkonnas puudu ei tule.
Eelmine
Taas Sambiasse, koos vabatahtlikega
Järgmine
Polikliinik ja külalistemaja

Vastused puuduvad

Email again: