Eestlaste abiga valmis kuues katus

ENFYSe toetatavad noormehed on õppinud ära plekk-katuste ehitamise.
Lisaks põhihariduse andmisele on ENFYSe koolil unistus varustada vanemad õpilased edaspidi ka ametioskustega. Mullu oktoobris said siinsed poisid hakatuseks õppida igasugustele ilmastikuoludele vastupidavate katuste rajamist Murundut külastanud ehitusmeistri Andres Aasa käe all (pildil). Tol korral sai katuse kuut last kasvatava liikumispuudega isa maja. Nüüd on ENFYSel seega olemas õppinud meistrimehed ning nende jõul valmiski hiljuti katus Mirriam Chibuye majale, mille läbivettimisest sajuperioodi saabudes kirjutasime jaanuaris.

Mirriami maja on järjekorras juba kuues vähekindlustatu eluase, mis on Sambia Sõprade annetuste toel saanud plekist, tugevate vihmavalingite eest kaitsva katuse, mis on kinnitatud vastupidavatele sarikatele, mitte bambuskeppidele nagu rohtkatused. Alanud on ka juba seitsmenda katuse ehitamine, kusjuures oskajad noormehed annavad töö käigus kogemusi edasi juba uutele õpilastele. Piltidel töö etapid vana katuse mahavõtmisest kuni uue valmimiseni.

Omast käest võtta praktikandid lubavad ühe katuse pealt kokku hoida umbes 300 eurot, mis ENFYSel kuluks töömeeste palkamisele väljastpoolt. 

Sambia Sõbrad on jätkuvalt tänulikud annetuste eest, mis lubavad hankida ehitusmaterjali, et vähekindlustatute eluasemed saaksid vihmakindlaiks!
Suur tänu annetajaile, kelle abiga säilib Mirriami kodu (piltidel) nüüd kuivana!
Eelmine
Projektid viivad samm-sammult edasi 
Järgmine
Murundusse appi haridusalal

Vastused puuduvad

Email again: