Lapsed aitavad valmistuda talveks

Rootsi eelkooliealised kogusid Murundu orbudele 1985 SEKi.
Kui aasta tagasi teatasime paastuajal Sambia orbude heaks koos perega annetuspurke täitnud Nõmme Rahu koguduse lastest, siis tänavu aprillis täitsid oma annetuspurgid 6-klassilise Skolsta eelkooliklassi lapsed Rootsis Enköpingis õpetajate Eva Mangsi ja Annso-Fi Larssoni eestvedamisel.


Riina Aasa käis lastele nende Murundu eakaaslaste elu-olu tutvustamas. Külluslikult sisustatud klassiruumis vaatasid heaoluriigi kasvandikud pärani silmi slaide oma väiksemaid vendi ja õdesid ise kasvatavatest vaeslastest, mööbli puudusel põrandal valmivast koolitoidust, piiratud toiduportsudest jms.


Kuu ajaga kogunenud annetussumma, kokku üle 200 € otsustati suunata orbudele madratsite ostmiseks, sest tulekul on lõunapoolkera talv, mil savimaja paljal põrandal magamine muutub külmaks, kui just eluga riskides majja lõket ei süüta - mida siin ka tehakse.


"Kuueaastased nägid kõvasti vaeva, et viia taarat ja tuua raha kooli," tunnistab Sambia Sõprade juhataja Riina. "Üks poiss tõi koos emaga oma rohkem kui kuu aja taskuraha. Ta lihtsalt tahtis selle orbudele anda, "sest neil on seda rohkem vaja"." 

Lisaks annetati üle 100 kilo lasteriideid, tekke ja -jalatseid. Murundu lastele saadetakse tervituseks ka ühispilt (keskel Riina Aasa).Eelmine
Noortekonverents Murundus
Järgmine
Elu-olu Murundus "musungu" silme läbi

Vastused puuduvad

Email again: