Nõuandeid Aafrikasse tööleminejale

Kauaaegne misjonär Aafrikas, Martti Toivanen andis meie vabatahtlik Liinale mõned head näpunäited, millega Sambiasse sõites arvestada. Jagame neid siin teiegagi!

Üks misjonitöö raskustest seisneb selles, et me elame maailmas, kus leidub kiusatusi ja kannatust. Eluraskuste keskel on kõige olulisem hoolitseda isikliku usuelu eest ja seda kaitsta. Läbikukkumist kogenuna peab olema alati meeles risti juurde tagasi pöörduda. Selleks, et olla kiusaja vastu varustatud, tuleb iga päev palves püsida ja lugeda Jumala sõna.

Praktilise poole pealt tasub tagada endale piisav puhkus, millega kaasneb vaimuerksus. Tervise eest tuleb kanda reaalselt hoolt ning teada oma arsti. Siia juurde käib ka tervisekindlustus.

Mõistlik on hoolitseda turvalisuse eest. Igaühte ei tasu oma koju sisse lasta ning röövimise korral on parem loobuda kõigest, et ise ellu jääda. Ei tohi tunda hirmu – selle eest kaitseb usaldus Jeesuse vastu.

Kuna Aafrika poliitikas valitseb keeruline olukord, siis jälgib valitsus ka iga valget – mis tundub veider, aga on tõsi ja sellega tuleb arvestada.  Ehkki kirikud näivad seal iseseisvad, teevad nad riigiga palju kootööd. Need riiklikud tasandid ei paista ehk kõige „usklikumad”, aga nad on lähedal olemas. Tihti liiguvad asjad kõige paremini isiklike suhete kaudu.


Riigile tundub piibellik jutlus tihti ohtlik nagu püssirohi, võides ohustada võimurite elu ja varandust. (Aamos 8)

Misjonile ei saa minna uhkena, vaid üksnes väga alandlikuna. Alati tasub öelda selgelt välja, et Eesti pole kunagi olnud koloniaalriik – see hoiab eemal võimalikud ärakasutajad.


Tasub meeles pidada, et kogudus on esmalt viletsate, haigete ja vaevatute kogukond. Inimeste üle ei saa otsustada mitte välimuse, vaid südame järgi.


Rõõm Jumalas on hoopis midagi muud kui maised asjad. Võib-olla mõni küsib, et mida on tehtud ja saavutatud, kui paljud on hakanud uskuma, aga inimsüdameisse näeb ainult Jumal. Me võime küll silmapaistvalt ehitada ja askeldada, aga kas Jumal just seda soovib?


Jumalalt tuleb ka seda küsida, et kas valitud sihtkoht on ikka õige. Tasub õppida ka mõnda kohalikku murret. Selle kaudu tunnevad inimesed, et oled „oma” ja see võib su päästa.


Eelmine
Toiduabi jagamas
Järgmine
Kansase meedikute külaskäik

Vastused puuduvad

Email again: