Täis kõht paneb koolis käima

Heategevusfondi ENFYS teenimine Murundu piirkonna vähekindlustatute seas liigub ülesmäge.

21. veebruaril pärast jumalateenistust jagas kohalik heategevusfond Murundu ja 8 km eemal asuva Minambe küla vähekindlustatud peredele korralist toiduabi: 25-kilone kott traditsioonilise pudru - nshima - jahu, õli, mune, samuti hügieenivahendeid.


Mais, tomatid, kapsad, oad jm köögivili ENFYSe põldudel kosub, kuna kõik sai külvatud kõige soodsamal ajal tänu toetussummade laekumisele õigeaegselt. 

Tomatikasvatusega on plaanis toetada ka kliiniku ehitust, mis kerkib koostöös USA annetajatega. Saagikorjajatest (pildil) mitmed hooldavad orbe meie abinimekirjast.Koolis saavad einet viiel päeval nädalas nüüd juba 160 inimest: õpilaste arv on tõusnud 90-lt 130-le, lisaks orbudekodu poisid ja kooli personal. Menüüs on lisaks pudrule ja köögiviljale kana, värske või kuivatatud kala. Korralik toiduports on pannud lapsed usinasti koolis käima!

Sambia Sõprade jõululoterii tuludest on koolile ostetud nii uusi kui ka kasutatud õpikuid, töövihikuid ja näitematerjale.


Niigi aktiivne õppealajuhataja Hilda Bwalya saab nüüd igale poole jõuda veelgi operatiivsemalt, sest annetus Eestist võimaldas osta lõpuks ka temale jalgratta! Sel nädalal peaks abivajajateni jõudma veel viis eestlaste abiga ostetud ratast. Siis on Sambia Sõprade kaudu neid kokku hangitud juba 18, enamasti pastoritele.

Suur tänu Sambia Sõprade annetajatele, kelle toetus on aidanud kohalikel tegutseda!


Eelmine
Vihmaperiood testib karmilt rohtkatuseid 
Järgmine
Projektid viivad samm-sammult edasi 

Vastused puuduvad

Email again: