Toetame õpinguis ja argielus

Keda me Eestist saadetavate annetustega toetame? Meie partnerorganisatsiooni, All God’s Children Zambia tegevjuht Rachel Chaney toob näiteid *:

13-aastane Beata käib viiendas klassis. Vahepeal puudus ta elukoha muutuse tõttu koolist, aga nüüd on tagasi ja pingutab tublilt, et teistele järele jõuda. Rõõmuga osaleb ta pikapäevarühmas, kus saab rohkem inglise keelt õppida. Beatale meeldib väga palli mängida ja ta soovib saada medõeks.

Beata kaks nooremat õde käivad samuti koolis ja pikapäevarühmas. Vend läheb kooli tuleval aastal. Peres on veel kaheaastane õde ja ema, kes jäi leseks, kui pereisa poolteist aastat tagasi surma sai. Ema pingutab, et teenida veidigi tulu köögiviljade kasvatamise ja kalade müügiga. Tihti kimbutab teda lootusetus, mida näib kõige lihtsam uputada alkoholi.

10-aastane Elvyn käib kolmandas klassis. Talle meeldib jalgpalli mängida ja tulevikus tahab ta saada arstiks. Elvynil on ema ja kasuisa, poisi pärisisa on surnud. Seitsmeliikmelise pere elatamiseks püütakse müüa endakasvatatud köögivilju.

10-aastane Howard on jõudnud viiendasse klassi. Temagi armastab jalgpalli, aga unistab ajakirjanikuks saamisest. Isa kaotas ta juba mõneaastasena ning peret on jäänud talutööga ülal pidama põdura tervisega ema.

Kõikide laste pered saavad Eestist tulnud annetuste toel kord kuus 25 kilo maisijahu, mune, õli, ube, kapsast, soola ja pesuvahendeid, mis tuuakse neile koju kätte. Laste eest on tasutud kooliraha, nad on varustatud õpikute jm koolitarvetega. Lisaks on neil võimalus käia pikapäevarühmas, kus õpivad süvendatult inglise keelt, meisterdavad, tutvuvad piiblilugudega ning söövad tervislikku toitu.

All God’s Children Zambia sotsiaaltöötaja külastab neid peresid kord nädalas. Tervisemurede korral saavad nad abi. Perede eest palvetatakse ning püütakse argielus julgustada ja aidata.

Lisaks on Eestist saadetud raha jätkunud All God’s Children Zambia põldudele külviseemne ja väetise ostuks ning aidatud on veel neljal keskkoolinoorel tasuda õppemaks, hankida õpikud ning koolivormid.

„Olge te Eestis jätkuvalt tänatud püsiva abi ja koostöö eest,” rõõmustab All Gods Children Zambia tegevjuht Rachel Chaney (pildil). „Ning palun palvetage eriti selle eest, et neil lastel õnnestuks oma koolitee lõpuni käia!”

 

* - laste nimed on siin kodulehel muudetud. Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust.
Samuti võtke meiega ühendust, kui tunnete soovi toetada ka ise seda kogukonda Sambias. Küllap leiame just teile sobiva tegutsemisviisi!


Eelmine
Võimalus osaleda misjonireisil
Järgmine
Taas Sambiasse, koos vabatahtlikega

2 vastust

Email again:
mCFThQgutvWYqf 10. detsember 2019
UsxwaCFS
aLJfOZKij 10. detsember 2019
fLzMOToijSeUFIhb