Uued toetusprogrammid sambialaste heaks

Sambia Sõprade esinduse sügisreis Sambiasse aitas selgitada prioriteete toetussihtide valikul.

15.-26. oktoobril 2015 Copperfieldi provintsis Riina Aasa ja Piret Sipria poolt nähtu põhjal oleme otsustanud suurendada koostööd orbudele koolihariduse andmisele ja noortetööle keskendunud ENFYS Foundationiga Murundu piirkonnas, kes on oma tegevust lühikese ajaga hoogsalt laiendanud. Leiame, et meie pakutavate ressursside edaspidine koondamine pigem ühte piirkonda lubab paremaid tulemusi kui abi laialipuistamine üksteisest kaugel asuvate eraldi objektide vahel.


ENFYSe pühendunud tegutsemise tulemusena on muuhulgas valminud orbudele koolimaja (pildil), mis ootab sisustamist, samuti töötavad siinsed õpetajad pigem sümboolse tasu eest. 


Oskuslikult juhitud ENFYSt iseloomustab Euroopa standarditele vastav aruandlus, operatiivne teavitamine ja avatud suhtlemine eri partnerite vahel, mis aitab muuhulgas vältida eri heategevusorganisatsioonide toetuste dubleerimist. ENFYSel on plaanis rajada orbudele ka ametikool.


MTÜ Sambia Sõbrad senised abiprogrammid jätkuvad. Varasematest kampaaniatest sambialaste heaks on pidevaks programmiks kasvanud Kanakasvatus. Uute kestvate toetamisvõimalustena lisanduvad Aita õpetajat, Kooli inventar, Kaevude rajamine ja Katuste ehitus

Tervet Sambiat hõlmav puhta vee defitsiit on terav ka Murundus ja Minambes, kus saame olla abiks kaevude rajamisel. Ainuüksi reisil jõudsime kaardistada 11 orbude savimaja, mille rohtkatused pole vihmakindlad. 


Oleme tänulikud Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile, kelle reisitoetus võimaldas meie esindusel Sambias olukorda ja vajadusi kaardistada ja partneritega silmast silma nõu pidada.


Pildil: oktoobris valmis muuhulgas plekk-katus liikumispuudega Emmanueli (taamal kärus) kuuelapselisele perele, mille püstitamise juures õppisid kohalikud töövõtteid ehitusmeistrilt Andres Aasalt. 
Eelmine
Sambias kodanikuühiskonda arendamas
Järgmine
Kristlik erakool lootusrikka tulevikuga

Vastused puuduvad

Email again: