Vabatahtlik Liina esimesed tegemised Minambes

Liina Peeters on kenasti jõudnud Sambiasse, kus praegu kestab veel vihmaperiood ja kohatine pilves ilm pakub äsja Euroopast saabunule leevendust.

Kui eelmisel aastal elas Liina kaks ja pool kuud Murundu külas pastor Josephi kodus, siis nüüd elab ta Mufulira linnas sama katuse all koos Sambia Sõprade USA-poolsete koostööpartnerite, meedikutest Gary ja Rachel Chaney ja nende lastega (pildil). Avaldame tulevikus pikema loo ka neist. 

 

Mufulira piirkonnas asub 2000-3000 elanikuga Minambe küla, mis Sambia mõistes on üsna tilluke asula. 

Minambes hakkab Liina ja Racheli eestvõttel nüüd kolmapäeviti koos käima tüdrukute ja neidude osadus. Sel nädalal oli esimene kokkusaamine (piltidel allpool), kus omavahel tutvuti. Tõlkimisel bemba keelde oli abiks Racheli kasutütar Melinda (sinise pluusiga), kes õpib keskkoolis.
Need noored on 10 kuni 20-aastased tüdrukud ja naised. "Räägime elust ja Jumalast, laulame, palvetame ja räägime lugusid Piiblist. Lihtsalt oleme nende jaoks olemas, armastades neid nii sõnade kui tegudega," selgitab Liina.

Neidude ja naiste osaduses

Kokkusaamisteks pakkus lahkelt oma maja üks kohalik naine, Emma. Paljudel noortel pole isiklikku piibliväljaannet ja me saame neid osta annetustest, mis on tehtud Sambia Sõprade vaimuliku töö fondi.


Liina külastas koos Chaneydega ka varasemast tuttavat tuberkuloosihaiget Anniet. Annie eest palvetati ja ta sai ka toiduabi.

Kuuldes, et külas on valged, tulid Liina ja Racheli juurde paljud abivajajad. Inimeste soovid ja vajadused olid erinevad, aga enamasti vajatakse toetust koolitasu ja –tarvikute jaoks. Chaneyde abilise Beni sõnul, kes on Minambes varasemalt tegutsenud ja inimesi aidanud, on selline abilootus üsna loomulik. Et toetamine kannaks head vilja, selleks on vaja palju tarkust Jumalalt, kuidas kõikidel eri juhtudel talitada.

Head lugejad! Liina Peeters on läkitatud Sambiasse Sambia Sõprade esindajana ja teeb sisuliselt misjonäri tööd: Jumala Sõna jagamine, hingehoid, nõustamine, eestpalve jne. See kõik saab teoks üksnes annetajate abiga. 

Julgustame teid panustama Liina teenistusse Sambias, annetades  MTÜ Sambia Sõbrad arveldusarvele  EE421010220230977223 märksõnaga „Liina“.

Liina vahetuid sõnumeid saate lugeda ka Sambia Sõprade ja Liina Facebooki kontolt.

Eelmine
Seminari materjalid: Aafrika kultuur ja meie
Järgmine
Erivajadustega Sara on lõpetamas keskkooli

Vastused puuduvad

Email again: