Vähesest paljuks: abiprogramm Enfys 

Pastor Joseph Bwalya jutustab orbude abiprogrammi Enfys sünnist ja arengust:

„Enfys” tähendab meie keeles „Jumala tõotust”.

Olin ametilt raamatupidaja, kui Issand mind oma tööle kutsus.  1998. a määrati mind juhtima Calvary Kristliku Kiriku ja Teenistuse tööd Murundus (Mufulira ringkond), mida olen nüüdseks teinud 17 aastat.


Kogudust juhtima asudes avastasin, et lugeda ja kirjutada oskas siin ainult üks inimene ning külalapsed ei käinud koolis. Sama lugu oli ka lähedalasuvas Minambes... Otsustasime abikaasaga, et hakkame viit oma koguduse last toetama, et neist  tulevikus kirjaoskajad saaksid.  Lapsed hakkasid aga koolist puuduma, et minna appi oma vanematele, kes töötasid pere söögi eest Mufulira kaevandustööliste põldudel.


Olime sunnitud neid lapsi ise oma kodus toitma hakkama. Laste arv kasvas 15-le, sest nad tõid kaasa oma õed-vennad. Kuna Murundu on maapiirkond, hakkasin juurvilju kasvatama. Meie kogudust külastanud misjonärid varustasid meid seemnete, kemikaalide ja väetisega. Kasvatasin tomateid, sain väga hea saagi ning ka turuhinnad olid head.


Kasum aitas meil osta vasarveski. See sai meie peamiseks sissetulekuallikaks, mis aitas lapsi toita ja nende õppekulusid tasuda. Laste arv kasvas 33-le ja tulime mõttele hakata veski juures ka orbusid toitma. Keetsime süüa väljas, mis tõmbas ligi veelgi enam lapsi. Kui kohaliku omavalitsuse nõunik laste suurest hulgast kuulda sai, soovitas ta meil end ära registreerida, et oleksime nende kaitse all. Kutsusime koguduseliikmeid juhatust moodustama ja võtsime juhtlauseks The Right Kind of Worship (’õige jumalateenistus’, Jaakobuse 1:27).


Olin lubanud oma isale enne ta surma, et aitan ja toetan igaüht, kes mu teele satub. Isa oli alati tahtnud, et me järgiksime tema eeskuju. Tema tõi meie koju nii pimedaid kui halvatuid ja aitas keda iganes. Isale antud lubaduse tõttu asusin elama ja töötama kogukonna kõige vaesemate hulka.


Valitsuse ja kohalike võimuga pole meil rohkem seost kui seadused ja eeskirjad, mida peame järgima, ja aastaaruanne, mille esitama peame. Regulaarset toetust me neilt ei saa, vaid 2011 valimiste ajal annetasid nad pumba ja toiduaineid. Lisaks annetas 2015. aasta valimistel üks minister meile 300 K (41 €) ja lastele käekelli ning lubas meil aidata nelja klassiruumiga valmis saada.


Kooli hakkasime rajama siis, kui avastasime, et riigikoolide maksud olid orbude jaoks liiga kallid. Enamus raha tuli köögiviljadest, millega saime seinad püsti. Katusega aitasid meid mõned sõbrad ja osa raha tuli kanafarmi projektist. Mu naine, poeg ja kaks tütart osalevad samuti Enfyse töös, õpetades meie koolis. Veel on õpetajaiks on üks Calvary pastoripaar lähedalt Chiwele külast, kes saab meilt toetust.


Enfyse juhina ma palka ei saa. Kogudus annetab kümnised ja iga kuu saadab üks mu vaimne poeg, orb, nüüdne insener Austraalias, mulle 400 $. Üks sõber saadab juba kuus aastat iga kuu 100 $. Mul on ka endal köögiviljaaed, kus on abis kolm noormeest. Saagist ja kasumist annetan osa ära.


Enfys ei ole firma, vaid on Issandalt saadud visoon. See ei ole sekulaarne, vaid vaimulik töö, mis on täienduseks meie Calvary Kristliku Kiriku ja Teenistuse tööle. Oleme näinud selle kaudu paljusid Issanda tundmisele tulemas ja kogudusega liitumas. 


Meie toetatud ja juba keskkooli lõpetanud orvud töötavad koos minuga koguduses. Üks neist lõpetas piiblikooli ja juhib nüüd Murundus suurt kodugruppi. Kavatsen teda soovitada koguduse vanema kohale. Väga südamlikud on minu suhted piiskop Bensoniga. Minu vaimulik kasv, staatus ühiskonnas ja iga mu saavutus on tänu temale. Ta on mulle enamat kui vaimne isa - ta on mulle tõeline isa!  Pastor Joseph Bwalya koos abikaasa Hildaga


Eelmine
Meeldivat on tore jagada
Järgmine
Terve koguduse südameasi

Vastused puuduvad

Email again: