Terve koguduse südameasi

Nõmme Rahu koguduses toimus 2015. aasta Kristuse kannatusajal toetuse kogumine abivajajatele Sambias. Kuidas kampaania sündis ja kulges, jutustavad Ove ja Liina Sander, koguduse õpetaja ja pühapäevakooli õpetaja.

Liina:

Kõigepealt sattusid mu kätte perekond Kuusemaa kaudu Sambia voldikud. Panin need töö juures, pastoraalseminaris lauale... ja neile kasvas peale suur hulk pabereid.

Ja siis mingil hetkel, kui sõin just saia, vaatasid mulle selle paberihunniku vahelt vastu ühed silmad ja heinapepreid täis suu. Aga mina istusin oma saiaga! Tundsin, kuidas see lõikas südamesse...

Jagasin oma kogemust abikaasaga ja annetasin juba ka ise.


Ove:

Kuulsin kõigepealt Pereraadiost Sambia teemal saadet. Olin parajasti autos ega liigutanud end ei edasi ega tagasi enne, kui saade kuulatud.

Siis jagas Liina oma kogemust. Saatest oli mul olemas taustateadmine, aga äratundmine, et nüüd teeme midagi, saabus abikaasa kaudu.


Liina:

Mõtlesime, et kuidas saada minu antud piskule lisa? Nii sündiski paastuaja projekt Nõmme Rahu koguduses, kus sai inimesi üles kutsutud annetama iga päev 50 senti või ühe euro, et ülestõusmispühadeks panna kokku omapoolne toetus inimestele, kellel on kujuteldamatult raskem kui meil Eestis.

Rääkisin pühapäevakooli tunnis lastele Sambiast, ja kuna meil on pühapäevakool jumalateenistusega samal ajal, siis rääkis Ove samal ajal kogudusele. Tegime pühapäevakoolis Sambia lipuvärvidega purgid, kuhu oli hea annetust korjata. Annetamine toimus kodudes kogu perega.


Ove:

Alati on küsimus, et kuidas saada sellistele aktsioonidele kaasa rohkem inimesi. Meil juhtis Jumal asju nii, et saime ise Liinaga sütitatud enne paastuaega. Paastuaja üks idee on aga jagada seda, mida on meil, teistega, kellel pole.

Tõin Sambia vajadust kogu aeg Jumala ette. Koguduses ei läinud mööda ühtegi kogunemist ilma, et ma Sambia teemat poleks üles tõstnud. Võrdluseks rääkisin meie olukorrast: kuidas vanalinnas ei saa euro eest enam teedki. Ka mitmed raadiokuulajad, kes olid kuulnud meie jumalateenistuste ülekandeid, tõid oma annetuse.

Protsess algas seega infost ja arusaamisest, et on olemas vajadus ning meil on võimalus midagi teha. Ütlesin kogudusele kohe ära, et ma ei taha näha lõpptulemusena kolmekohalist, vaid neljakohalist arvu!

Edasi – palve teeb imet! Ja üks oluline märksõna on püsivus teemat pidevalt fookuses hoida.

Kui 40 päevaga oli koos 1887 €, oli kogudusel rõõm hästi suur! Ülestõusmispüha jumalateenistusel saatsime annetuse palvega Sambia poole teele.


Eelmine
Vähesest paljuks: abiprogramm Enfys 
Järgmine
Miks ma Sambiasse tagasi tahan

Vastused puuduvad

Email again: